Šití - návody

Šaty á la léta padesátá (překlad/návod)

3. března 2013 v 21:52 | Elentari
Tak. Říkala jsem si, že na oslavu prvního roku mého kreativního snažení by to chtělo něco fakt velkýho. Teda - v mém případě - se spokojím s něčím větším. Jenom trošičku :-). Tak tady to je.

Už dlouho mám v plánu ušít sestřičce šaty - podobné šatům v 50. letech, s bohatou sukní. Asi před čtrnácti dny mě oslovila švagrová, zda bych jí neušila šaty na retro ples. To mě donutilo se poohlédnout po střihu a měla jsem štěstí - zrovna nedávno se toto téma řešilo na Modním pekle.

Rozhodla jsem se ušít šaty podle tohoto návodu. Při této příležitosti jsem pro vás (pro méně zběhlé v angličtině, popřípadě pro úplné začátečníky v šití a hlavně pro ty, které by si chtěly ušít takovýto prďácký kousek do šatníku) připravila (po)drobný návod. To abyste nemuseli jednotlivé kroky luštit tak jako já ;-). Předem ale upozorňuji, že jsem si postup mírně upravila. Přijde mi, že fotonávod není potřeba. Hlavně všechno bylo dost narychlo a foťák mi odjel do ciziny. Pokud máte opačný názor, šaty budu šít ještě nejmíně jednou, takže na přání můžu popřípadě vycvaknout i fotky...


Obrázek vlevo - zdroj.

Až se zima zeptá... (fusak do autosedačky - návod)

17. října 2012 v 23:24 | Elentari
... Kryštůfek bude připraven ;).
Včera dost profukovalo, byla mlha, pršelo. V kočárku už fusak máme, bylo třeba ještě zateplit autosedačku. Kryštůfek je dost akční, nesnáší, když se nemůže hnout, fusak do autosedačky ale bere jako rozumný kompromis :-). Mimo funkci zateplovací má funkci i krycí-protizašpiňovací ;).
Doma jsem našla nasyslený flís, který jsem koupila ještě dlouho před Kryštůfkovým narozením. A tady je výsledek.Pánské trenýrky s poklopcem (střih + fotonávod)

23. července 2012 v 22:59 | Elentari
Na internetu střih na pánské trenýrky (podle pravidel českého pravopisu "trenky" neexistují :-) ) s poklopcem není k sehnání. Tak jsem se do jednoho takového pustila. Ušití trenek s poklopcem je poněkud náročnější, ale věřím, že jakmile to "dostanete do ruky", půjde to jako po másle. Připravila jsem pro Vás fotonávod, který by Vám se šitím mohl pomoci.
Velikost trenýrek z mého střihu: XL


Balonová sukně (fotonávod)

12. července 2012 v 13:52 | Elentari
Balonová sukně je lehká na nastříhání, snadná na šití (žádné kličkování, stehování, vše pouze našpendlím). Zvládne ji opravdu každý.
 
 

Reklama