O mně

Nová adresa blogu

13. září 2014 v 12:16 | Elentari
Z důvodu přetrvávajících potíží s blog.cz (nevím, zda na straně mé či jejich - blog.cz/prohlížeče), jsem se rozhodla přestěhovat svůj blog na novou adresu. Postupně se budu snažit vše přestěhovat (to víte, já a technika :-)). Doufám, že se kvalita obsluhy zvýší a třeba přibyde i množství příspěvků :-) Blogování zdar!

Kváskový chléb v novém domečku

19. května 2014 v 19:59 | Elentari
Pomalu se zabydlujeme v novém domově. Aby nám tu nebylo smutno, pořídili jsme si kočku. A taky pár kvasinek do lednice. Hned tu není tak prázdno :-) Kváskový chléb doma pečený je nečekaně chutný, vláčný, Kryštůfek ho označuje jako "mňamí", což je velká pochvala :-)


Na šití poslední dobou není čas ani energie. Zimní zkouškové mi plynule navázalo na letní zkouškové. Ale hlavně pracujeme na daleko větším projetku, dlouhodobějším. Už jsme asi v polovině. Ještě mě ale čtyři a půl měsíce čeká. Ale už se nemůžeme dočkat! ;-)

Logo? :-)

23. listopadu 2013 v 22:51 | Elentari
Na oslavu první pokořené zkoušky v tomto semestru (Účetnictví podniku :-/) jsem si jako motivaci do dalšího intelektuálního snažení nadělila logo. Chtěla jsem něco jednoduchého a výstižného. Tak tu je:

Co myslíte? :-)

Milý Ježíšku...

21. října 2012 v 22:50 | Elentari

Milý Ježíšku,
snažila jsem se být celý rok hodná, moc neodmlouvat a dělat to, co se má. Doufám, že to tak vidíš i Ty, a ráda bych Tě poprosila o pár "maličkostí" pod stromeček.

 • Potřebuju POŘÁDNÉ špedlíky, pokud možno OSTRÉ.
 • Potřebovala bych nějaké dlouhé pravítko, popřípadě trojúhelník, abych mohla tatínkovi vrátit jeho úhelník,...
 • Nebylo by od věci mít nějaký mizící "značkovač", doufám, že to je to, co myslím.
 • Prosím, prosím, zakladač šikmého proužku!
 • Pokud to bude ještě ve slevě (59Kč/m2), tak této látky dva metry, prosím.
 • Tadyto používá jedna paní blogerka při šití pro jejího caparta, takže z toho vidím pro Kryštůfka nějaké polodupajdy s capáčkama, těch máme nedostatek...
 • Jakékoli další látky, vlny, které leží na půdách babiček či koupené za slušný peníz...

Jelikož domeček pomalu ale jistě roste, ocenila bych i něco do výbavy:
 • Třeba látku na utěrky, v jakémkoli množství, ale samozřejmě, aby to vyšlo na CELÉ utěrky, ale to ty asi víš... Tyhle utěrky má babička, vydrží strašně moc (no možná ne strašně, ale vydrží opravdu hodně), ne jako ty normálně kupované průhledné hadříky...
 • Na háčkované deky ale i třeba něco na Kryštůfka bych prosila vlnu z alpaky, líbila by se mi barva tmavá šedo zelená, petrol a světlá šedo zelená, popřípadě smetanová. V jakémkoli poměru a v jakémkoli množství. JE VE SLEVĚ !!!
 • Na polštářky a tak, by byla asi vhodnější bavlna, v podobných barvách bych prosila, ale klidně beru i jinou kombinaci paletové a výrazné barvy... třeba něco z tohohle nebo tohohle. Vím, vím, měla bych podporovat tuzemské výrobce, ale ty barvičky jsou tak vymazlený!
 • Kniha o ekozahradničení mě velice láká, už po ní koukám delší dobu...
Nejspíš ještě nějaké to přáníčko přibude, pokud mi splníš alespoň jedno, budu moc ráda :-).
Tvoje Jana

P.S.: Možná by to chtělo určitý přehled, abys mi třeba nekoupil jednu věc víckrát, ale věřím, že to zvládneš.

Tak konečně...

14. září 2012 v 22:28 | Elentari
Tak konečně!
Přežili jsme svatby, křtiny, oslavy narozenin, dovolenou, opékání prasete, manželovy týdenní služební cesty, laktační krizi, pokládání stropů na stavbě, můj zápis na vysokou školu... všechno s malým kojencem vyžadujícím pozornost a nesnášejícím nudu.
Teď konečně nastane alespoň chvíle klidu.
Těším se.

Krásný víkend!

Něco málo o mně

24. února 2012 v 12:19 | Elentari
Vítám Vás na svém blogu!

Ráda bych se zde podělila o můj zájem o ruční práce (momentálně vede pletení), zahradu a domácí zvířata.
Jsem mladá, naivní, toho času budoucí maminka (termín je v půlce května 2012), která se sice narodila na vesnici, ale jako malá doma zvířata ani zahrádku příliš neměla a tak si to potřebuje vynahradit v dospělosti :).

Mým velkým snem je jakýsi "návrat k životu našich prababiček a babiček", kdy všechny suroviny pro domácnost byly opravdu domácí a ne kupované a dovážené z druhého konce světa. Chtěla bych se ve své domácnosti o to alespoň pokusit a o mé postřehy, více či méně zdařilé pokusy se zde podělit a třeba tak i někoho inspirovat.
Jakékoli dotazy, připomínky a konstruktivní kritiku můžete směřovat do komentářů k článkům či na mail: elentari.blog.cz@gmail.com

Hezký den,
Elentari
 
 

Reklama
Reklama