Leden 2014

Kabelka III

12. ledna 2014 v 23:26 | Elentari |  Šití
Moje třetí kabelka. Tedy třetí došitá. Úplně první měla být pro mou švagrovou. Ale nebyla dokončena, můj perfekcionalismus mi nedovoluje ji předat :-D
U této jsem si upravila postup, zlepšila. Mám z ní obrovskou radost. Během všech tří jsem si ujasnila použití materiálů, velikost kabelky.
Další už bude pro švagrušku, slibuju ;-)


Na živo je mnohem hezčí! :-)

Krásný vstup do nového týdne!

Nový rok

3. ledna 2014 v 9:00 | Elentari |  Jen tak...
Tak už tu máme nový rok! Konzumní Vánoce jsou oficiálně za námi, můžeme si oddechnout :-) Nebudu bilancovat, jaký byl rok 2013. Nebaví mě žít minulostí, ráda žiju okamžikem, ráda plánuji do budoucna. Jaký bude tedy rok 2014?

Moc se na něj těším. Přijde hned několik zásadních změn, přibude povinností ale i radostí. Budeme se (snad brzy!) stěhovat do nového domečku, kde si zrealizuji svoje sny o vlastní zahrádce, vlastních vejcích, mléku. Nevím, co všechno stihnu, ale budu se snažit nakročit správnou nohou. Také interiéry (dekorace, textil obecně) si budu designovat sama, ráda bych zabrousila do severského stylu. Velkou inspirací je mi blog Jany Grešákové a Markéty Baletkové. Takže nezapomeňte sledovat můj blog ;-)

Co se týče školy, tak už mám půlku studia za sebou, co nejdřív si musím vybrat téma bakalářské práce a začít na ní pracovat. Neboť se znám a vím, že už před rokem bylo pozdě :-D

V hlavě mám také dost šicích nápadů na zrealizování, v poslední době jsem sklouzla spíš k doplňkům oblečení a domácnosti, ale ráda bych více zabrousila do dámské módy a přičichla ke konstrukcím střihů.

Co se týče mě samé... Mám pro letošní rok několik předsevzetí (a to mi to přišlo vždycky jako hloupý nápad...):
- prvním velkým je zhubnout - hned z několika důvodů... hlavně nechci, aby mě donutil až důvod zdravotní
- zrychlit své pracovní tempo
- trávnit méně času u PC
- stát se méně konzumním členem společnosti

Takovéhle veřejné prohlášení je dosti svazující, takže doufám, že všechno dopadne! :-)

Chtěla jsem se s vámi podělit s radostí, s jakou jsem do nového roku vkročila. Přeji i vám, aby byl tento rok rokem radostným, plných pozitivních změn a neutuchající inspirace!