Říjen 2013

Štuclík

26. října 2013 v 8:41 | Elentari |  Šití
Štuclík neboli rukávník. Chrání ruce před zimou, mrazem. V dnešní době tradiční štucle již (moc) nevidíme, moderní se ale staly rukávníky připnuté na rukojetích kočárků. Kdo si myslí, že ušít si rukávník na kočárek je jeho vlastní přelomový objev, musím ho zklamat. První patent byl registrován již v roce 1920 v Anglii :-).

To jsme se ale dostali moc daleko :-). Výplní pár mých posledních volných chvil se stal tento štuclík. Je pro babičku mého manžela. Je to úžasná žena. Znám ji jako neskutečně pokornou ženu, naprosto plnou pozitvní energie, která na ostatní hledí s láskou a pochopením. Bohužel se v posledních několika měsících zhoršil její zdravotní stav, kdy je upoutaná na lůžko. Doneslo se ke mně, jestlipak nemáme někde starý štuclík? Starý ne, ale nový snadno spíchneme :-) A rádi. Třeba sto. Snad udělá radost :-)


Madmoiselle Paris podruhé

22. října 2013 v 22:28 | Elentari |  Šití
Vypadá to, že se flákam, co? Mně to ani nepřijde. Ráno se probudím a už je večer. Dny se zkracují a času není nazbyt. Byla jsem už třikrát ve škole a už toho mám až nad hlavu :-) Co se týče šití, tak se pro něco nadchnu, začnu šít... a pak to tu leží. Ale věřím, že všechno má svůj čas ;-)

Udělala jsem si radost. Aby kovářova kobyla taky pořád nechodila bosa. A ve škole trochu vypadala :-)
Takže Madmoiselle Paris podruhé, zase s jinými rozměry. Aby se mi tam vešly desky, knížky a nejlépe i notebook. Chtěla jsem něco divočejšího, ale tohle je takové neutrální... tak třeba příště.

Poprvé jsem taky pracovala s koženkou a laminovanou bavlnou. No... snad budeme kamarádky :-)