Recyhrátky

10. listopadu 2012 v 15:41 | Elentari |  Šití
Musím se učit. Je toho docela hodně a spoustu věcí jsem NIKDY neslyšela. To mi kazí mé šicí plány. A docela i náladu.
Další věcí, co mi kazilo náladu, byl můj šuplík s tričky, který doslova přetékal. Kvůli množství a kvůli neuspořádanosti, protože jsem nikdy nemohla najít tričko, které by mi bylo a mohla jsem v něm kojit.

Takže když předevčírem malý usnul, radikálně jsem probrala všechna trička. Dělila jsem je do několika množin. Hlavní dvě množiny byly "je mi" a "není mi, je mi krátké". Množina "je mi" měla podmnožinu "dá se v tom kojit" a "nedá se v tom kojit", množina "není mi, je mi krátké" pak na "snad mi to bude až dokojím" a "nemá cenu schovávat". Hned se cítím líp (a to taky proto, že mi je víc triček, než jsem si myslela :-)).

A jelikož si nechci vybíjet špatnou náladu na mých krásných nasyslených látečkách, rozhodla jsem se podmnožinu "nemá cenu schovávat" přeměnit na pár užitečných věcí.


1) Záčínáme s příkrmy. S mrkví. Takže obstřižený výstřih z trička a půlka ručníku z Ikei, který byl kdysi v akci za pět korun, poslouží dobře. Není to sice žádná nádhera, ale ke svému účelu se staví statečně :)


Po prvním testování ...


... jsem ještě přišila gumu.


2) Kojící tričko na doma. Kombinace dvou krátkých triček. Hurá! Nebude mi táhnout na ledviny! :-)
Inspirace zde.


3) Jedno triko s dlouhým rukávem mělo vepředu fleky, které nešly vyprat. No ale z rukávů by šlo něco ušít! Vznikly tepláčky, sice trochu větší velikosti, ale lepší, než kdyby Kryštůfkovi byly malé, že. :-) Pas a nohavice se stáhnou gumou, dokonce výstřih posloužil jako kapsy (stačí jen podšít).A teď ještě něco z jiného soudku: sněhová vločka v rámci procvičování háčkování :-)
Návod najdete tu.


Užijte si víkend!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama