Listopad 2012

To chce klid a nohy v teple!

23. listopadu 2012 v 0:07 | Elentari |  Šití
Já se pokusím být dnes při zápočtovém testu v klidu... a Kryštůfek bude mít nohy v teple :-)Návod najdete tu.
Držte mi palce!

Zdravě i nezdravě, hlavně že je to domácí!

13. listopadu 2012 v 14:19 | Elentari |  Vaření a pečení
Letos se urodilo zase spoustu jablíček, tak jsem toho využila a ze zdravých a hezkých jsem udělala Kryštůfkovi přesnídávky.
Vykrájela jsem jádřince, ale slupku jsem nechala - samozřejmě jen tu hezkou a bez strupů. Obsahuje totiž pektin, který přesnídávku hezky zahustí. V troubě jsem je rozpekla při 200°C za cca 20 minut. Ještě teplé jsem je přepasírovala přes cedník s většími otvory a bylo hotovo. Přesnídávkou jsem naplnila do skleničky a sterilovala při 80°C cca 20-30 minut.Moje aktuální (h)řešení na zlepšení nálady je skořicová zmrzlina. Nikde v okolí ji neprodávali, vždycky jsem na ni musela zajít do místí cukrárny. Ale to už je všechno pasé. Můžu ji mít, kdy budu chtít. :-)
Stačí šlehačku, stejné množství sallka a lžičku skořice (popř. ještě vanilkový cukr) vyšlehat, naplnit s ní nějakou vhodnou nádobu a šup s tím do mrazáku.
Myslela jsem si, že bez zmrzlinovače, který zmrzlinu při chlazení míchá, to nebude ono, ale strukuturou mě přijde srovnatelná jako kupovaná v krabičče.


Dobrou chuť!

Stínítko na novorozeneckou autosedačku

10. listopadu 2012 v 23:16 | Elentari |  Šití
V rychlosti vkládám dnešní výtvor :-)
Jelikož máme sedačku půjčenou a jelikož ji stále častěji používáme, a začíná to na ní, chuděrce, být vidět, ušila jsem stínítko z látky z Ikea. Není to zas tak těžké, jak to na první pohled vypadalo.
Koketuji s myšlenkou ji nastříkat impergnačním přípravkem, ale nevím, snad to není potřeba. Nemáte s tím někdo zkušenost? Není to moc velký sajrajt?
Na přání můžu vložit návod.Dobrou. ;-)

Recyhrátky

10. listopadu 2012 v 15:41 | Elentari |  Šití
Musím se učit. Je toho docela hodně a spoustu věcí jsem NIKDY neslyšela. To mi kazí mé šicí plány. A docela i náladu.
Další věcí, co mi kazilo náladu, byl můj šuplík s tričky, který doslova přetékal. Kvůli množství a kvůli neuspořádanosti, protože jsem nikdy nemohla najít tričko, které by mi bylo a mohla jsem v něm kojit.

Takže když předevčírem malý usnul, radikálně jsem probrala všechna trička. Dělila jsem je do několika množin. Hlavní dvě množiny byly "je mi" a "není mi, je mi krátké". Množina "je mi" měla podmnožinu "dá se v tom kojit" a "nedá se v tom kojit", množina "není mi, je mi krátké" pak na "snad mi to bude až dokojím" a "nemá cenu schovávat". Hned se cítím líp (a to taky proto, že mi je víc triček, než jsem si myslela :-)).

A jelikož si nechci vybíjet špatnou náladu na mých krásných nasyslených látečkách, rozhodla jsem se podmnožinu "nemá cenu schovávat" přeměnit na pár užitečných věcí.